Sypialnia

Dlaczego powinno się regularnie wymieniać kołdrę i poduszkę?

Dlaczego powinno się regularnie wymieniać kołdrę i poduszkę?

Wygodna poduszka i ciepła kołdra to podstawa zdrowego i komfortowego snu. Tylko wtedy dają gwarancję efektywnego wypoczynku, gdy zachowują swoje pierwotne cechy, jak odpowiednia miękkość czy nie zbijanie się wypełnienia. Dlatego bardzo ważna jest ich systematyczna wymiana na nowe. Ekspert firmy Wendre, europejskiego producenta kołder i poduszek podpowiada, dlaczego należy pamiętać o regularnej zmianie tych produktów oraz jak często należy to robić.

Kołdry i poduszki zużywają się tak samo, jak inne przedmioty codziennego użytku. Chcąc zapewnić sobie optymalny komfort i wygodę snu ważna jest ich regularna wymiana.

– Codziennie korzystanie z kołdry i poduszki oraz wielokrotne pranie mają duży wpływ na zużywanie się tych przedmiotów. Jeżeli chcemy zapewnić sobie zdrowy i wygodny sen powinniśmy pamiętać, aby regularnie je wymieniać. Zarówno kołdrę jak i poduszkę powinno się zmieniać na nową co 2 lata. Osoby cierpiące na alergie i posiadające skórę wrażliwą, powinny natomiast robić to częściej, po 6-8 cyklach prania. Pranie kołder i poduszek alergików powinno się odbywać co dwa tygodnie? podpowiada Beata Przybylak, ekspert firmy Wendre.

Regularna wymiana poduszki i kołdry jest ważna nie tylko ze względu na zdrowie, ale też na wygodę. Codzienne korzystanie z tych rzeczy powoduje, że z biegiem dni tracą one pierwotną miękkość i sprężystość.

Początek stycznia i poświąteczne wyprzedaże to dobra okazja, aby wymienić stare, zużyte kołdry i poduszki na nowe. Decydując się na zakup tych przedmiotów codziennego użytku warto wziąć pod uwagę materiały, z których zostały wykonane oraz to, czy są bezpieczne dla zdrowia.
W sklepach sieci Biedronka od 8 stycznia przez dwa tygodnia będzie można kupić kołdrę i poduszkę firmy Wendre. Wendre to jeden z europejskich liderów w produkcji poduszek i kołder. Rocznie wytwarza ok. 12 mln tych produktów. W Biedronce będzie można kupić całosezonową kołdrę Växjö All Seasons oraz poduszkę Vimmerby Pastille. Växjö All Seasons to produkt 3 w 1, składa się z dwóch kołder: cieńszej i grubszej, które po spięciu tworzą trzecią, najgrubszą kołdrę. Z kolei poduszka Vimmerby Pastille charakteryzuje się tym, że jej poszycie zostało wykonane z tłoczonej w koliste wzory mikrofibry ?pastille?, która jest niezwykle wytrzymała, trwała i odporna na ścieranie.

Wypełnienie w kołdrze i poduszce powstało z recyklowanych włókien HCS, czyli włókien poliestrowych z domieszką silikonu, karbowanych i sprężystych. Włókna recyklowane mają takie same właściwości jak zwykłe HCS, zostały jednak wyprodukowane w ekologiczny sposób. Powstały z wykorzystania granulatu z przetworzonych butelek PET.

Kołdra i poduszka są przyjazne dla alergików, zostały zarejestrowane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, co oznacza, że wszystkie materiały, których użyto do ich produkcji są przyjazne dla zdrowia i minimalizują ryzyko pojawienia się alergii. Poszycie obu produktów jest wykonane z mikrofibry, która minimalizuje osiadanie roztoczy i kurzu.

Kołdra Växjö All Seasons i poduszka Vimmerby Pastille będą do kupienia od 8 stycznia przez dwa tygodnie w sieciach sklepu Biedronka na terenie całej Polski.

Kołdra Wendre
? Växjö All Seasons

Cena:
155×200 cm ? 79,99zł

Poduszka Wendre
? Vimmerby Pastille

Cena:
70×80 cm ? 27,99 zł

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy