Wiadomości Branżowe

Fotokomórki FAAC XP 20 ? nowy wymiar bezpieczeństwa

Fotokomórki z serii XP 20 to nowe spojrzenie na dodatkowe zabezpieczenie bramy wjazdowej. Regulowany, szeroki kąt pracy, aż 20-metrowy zasięg oraz wysoka czułość sprawiają, że korzystanie z domowego podjazdu nigdy nie było tak bezpieczne i komfortowe.

Wysokiej jakości napęd oraz fotokomórka o wysokiej czułości to para idealna, gwarantująca bezpieczne i bezawaryjne użytkowanie bramy. O ile pierwszy z elementów dba o płynne zamykanie i otwieranie skrzydeł, o tyle drugi natychmiast zatrzyma jego pracę, gdy w świetle bramy pojawi się przeszkoda ? nadjeżdżające auto, wybiegające dziecko czy pies ? zmuszając bramę do powrotu do pozycji otwartej.

Szybka, czuła, o szerokim kącie widzenia ? oto cechy fotokomórki idealnej. Podejmując wyzwanie gwarancji jeszcze większego bezpieczeństwa, FAAC wprowadza do oferty nowoczesne fotokomórki z serii XP 20, o poziomym kącie widzenia 180° (od -90° do 90°), wyposażone w funkcję automatycznej, pionowej kalibracji. Umieszczone na obrotowym wsporniku fotokomórki wspomagają wysokiej wydajności soczewki, tak, by w jak największym stopniu zoptymalizować pracę wiązki w dowolnie wybranym kierunku. Kompaktowe wymiary pozwalają na montaż na słupku lub na kolumnie bramy.

W odpowiedzi na zróżnicowane potrzeby klientów, oferta FAAC obejmuje trzy warianty fotokomórek:

  • XP 20D ? system z tradycyjnym 24 V nadajnikiem i zasilaniem odbiornika;
  • XP 20B D ? system z zasilaniem BUS 2Easy przystosowanym do instalacji 16 par fotokomórek, z dodatkową ochroną przed zakłóceniami wywoływanymi zewnętrznymi źródłami światła (reflektory samochodowe, światła LED);
  • XP 20W D ? system z tradycyjnym zasilaniem 12/24 V i nadajnikiem dostępnym w wersji zasilanej przez baterie, co pozwala uniknąć konieczności prowadzenia kabla do przekaźnika. XP 20W D pozwala na instalację 4 par fotokomórek, a także, podobnie jak poprzedni wariant, chroni system przed zakłóceniami pracy, wywołanymi zewnętrznym źródłem światła.

Charakterystyka techniczna

Zasięg: 20 m
Czas wykrycia przeszkody: 13 ms (XP 20 D), 20 ms (XP 20B D), 40 ms (XP 20W D)
Wymiary: 41 x 130 x 42 mm
Kąt obrotowy: 180°
Stopień ochrony: IP54
Zakres temperatury pracy: -20°C ÷ +55°C

Cena (netto):
XP 20 D ? 198,00 zł
XP 20B D ? 198,00 zł
XP 20W D ? 268,00 zł


dostarczył infoWire.pl
Źródło FAAC. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts