Wiadomości Branżowe

Klienci ponownie wybrali OC od BRE Ubezpieczenia

BRE Ubezpieczenia po raz kolejny uplasował się na drugiej pozycji, zaraz po PZU S.A., jako najchętniej wybierany ubezpieczyciel – jeśli chodzi o zakup obowiązkowej polisy samochodowej OC. W tegorocznym rankingu portalu Bankier.pl na OC BRE Ubezpieczenia głosowało aż 13,87%* respondentów. Oznacza to wzrost w stosunku do wyniku osiągniętego przez ubezpieczyciela w roku ubiegłym, kiedy polisę BRE Ubezpieczenia

BRE Ubezpieczenia po raz kolejny uplasował się na drugiej pozycji, zaraz po PZU S.A., jako najchętniej wybierany ubezpieczyciel ? jeśli chodzi o zakup obowiązkowej polisy samochodowej OC. W tegorocznym rankingu portalu Bankier.pl na OC BRE Ubezpieczenia głosowało aż 13,87%* respondentów. Oznacza to wzrost w stosunku do wyniku osiągniętego przez ubezpieczyciela w roku ubiegłym, kiedy polisę BRE Ubezpieczenia wskazało 12,28%. Internauci podkreślali, że kluczowe kryterium wyboru stanowi dla nich cena polisy OC (45% wskazań) oraz proces likwidacji szkody. Polisy BRE Ubezpieczenia dostępne są w kanale direct tj. poprzez telefon oraz internet - na platformie Supermarket Ubezpieczeń Samochodowych w mBanku.

?Na czele firm, które najczęściej wybierają internauci, podobnie jak w ubiegłym roku, znalazł się PZU (16,25% głosów). Po piętach depcze mu BRE Ubezpieczenia, które w tym roku zmniejszyło dystans do lidera (13,87%)? - czytamy wartykule Malwiny Wrotniak ? Chałada, z portalu Bankier.pl.

W jakiej firmie ubezpieczeniowej ostatnio kupiłeś komunikacyjne OC?

 

Towarzystwo ubezpieczeń

Wynik

1.

PZU

16,25%

2.

BRE Ubezpieczenia

13,87%

3.

MTU

7,28%

4.

Ergo Hestia

7,14%

5.

Allianz Polska

7,00%

6.

AXA

6,44%

7.

Aviva

6,30%

8.

Warta

5,46%

9.

Uniqa

5,32%

10.

Proama

4,76%

Źródło: wyniki badania OC-eń 2013, Bankier.pl.

 

Jak wskazują autorzy raportu respondenci wybierając polisy komunikacyjne zwracają uwagę przede wszystkim na cenę ubezpieczenia, ale również doceniają szybkość i wygodę w zawieraniu polis komunikacyjnych. Około jedna trzecia internautów obowiązkową polisę kupuje przez internet.

?Obowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne są wybierane według kilku kryteriów ale oczywiście najważniejszym jest cena. Jak po raz kolejny pokazał ranking portalu Bankier.pl BRE Ubezpieczenia może w tej kategorii śmiało konkurować z największymi graczami na rynku. Naszymi najistotniejszymi przewagami są zarówno konkurencyjna cena, dostępne kanały sprzedaży a zatem łatwość zawarcia umowy ubezpieczenia, jak i przyjazny proces likwidacji szkody. Jako ubezpieczyciel stawiamy przede wszystkim na doskonałą relację ceny polisy do jakości obsługi oraz zakresu świadczeń, a także na innowacyjność. Nasi klienci mogą kupować polisy przez internet, telefon a dzięki aplikacjom mobilnym o nazwie BRE Ubezpieczenia mogą również mieć stały dostęp do podstawowych informacji nt. posiadanych polis komunikacyjnych oraz np. ustawić przypomnienie o badaniu technicznym pojazdu w kalendarzu w telefonie lub jako powiadomienie SMS.? ? mówi Paweł Zylm, prezes zarządu BRE Ubezpieczenia.

A to już wiesz?  Gorzka, mleczna, biała, z rodzynkami, orzechami, owocowym nadzieniem? Czekoladowy raj!

Rozwiązania oferowane i współtworzone przez BRE Ubezpieczenia zostały nagrodzone m.in.: Godłem Teraz Polska, Laurem Konsumenta w kategorii Odkrycie Roku 2012, tytułem Firma Roku 2011 przyznanym przez Kapitułę Polskiego Klubu Biznesu, Certyfikatem Najwyższa Jakość ? Produkt Roku 2009, 2012 i 2013, w tym specjalnym wyróżnieniem Perła Najwyższej Jakości, a także tytułem Euromarka.

Ponadto, ubezpieczyciel może pochwalić się Rekomendacją Gazety Bankowej oraz tytułem Hit Roku, ALICJA 2007 miesięcznika Twój Styl, EUROPRODUKT ? w konkursie pod patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz wyróżnieniem ?Indywidualność Rynku - Merkury 2007?. BRE Ubezpieczenia otrzymało również prestiżowy tytuł ?Najlepszy partner w biznesie 2012? oraz wyróżnienie specjalne w konkursie ?Srebrny Parasol? ? obie przyznane przez redakcję Home&Market ? a także nagrodę ?Byka? przyznaną przez redakcję Gazety Giełdy Parkiet w konkursie ?Byki i Niedźwiedzie? za aplikacje mobilne. W lipcu 2013 Towarzystwo BRE Ubezpieczenia odebrało także wyjątkową nagrodę ? Perła Najwyższej Jakości 2013 - przyznaną przez Kapitułę Konkursu Quality International Najwyższa Jakość.

* Źródło: Bankier.pl. Głosowanie trwało w dniach 2-23.10.2013 r. i wzięło w nim udział 741 internautów.

 

BRE Ubezpieczenia TUiR S.A.

Spółka BRE Ubezpieczenia powstała w czerwcu 2006 roku. Następnie utworzono towarzystwo ubezpieczeń BRE Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., które otrzymało licencję na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej. mBankS.A., który jest notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jest założycielem BRE Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. BRE Ubezpieczenia specjalizuje się w budowaniu innowacyjnych programów bancassurance dla sektora finansowego. Wykorzystując silne strony partnerów, tworzy nowoczesne rozwiązania, umożliwiające Klientom zakup szerokiej gamy produktów ubezpieczeniowych w prosty i przejrzysty sposób, zarówno w modelu tradycyjnym (placówki partnera) jak i za pośrednictwem zdalnych kanałów obsługi (model direct).

Źródło BRE Ubezpieczenia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy