Krzesa Pokj Salon

Krzesła na bukowych nogach aby urządzić pokój w awangardowym i minimalistycznym stylu

Krzesła nabukowych nogach Od maja 2014 r. Klienci w Polsce mają możliwość zakupu krzeseł z fabryki w Katalonii, których nogi wykonane są z drzewa bukowegopolakierowanego

Krzesła nabukowych nogach

Od maja 2014 r. Klienci w Polsce mają możliwość zakupu krzeseł z fabryki w Katalonii, których nogi wykonane są z drzewa bukowegopolakierowanego bezbarwnym lakierem. Część krzeseł z tej kolekcji ma siedzisko i oparcie wyprodukowane z polipropylenu w kolorze białym i szarym, a część obszyte kawałkami tkanin o różnych kolorach oraz wzorach, za pomocą techniki patchwork.

New Comer to kontynuacja kolekcji Comer, w jakiej skład wchodzą krzesła i stoły produkowane i sprzedawane na całym świecie pod marką La Forma. Powstają one w fabryce w Katalonii, czyli w regionie, który słynie ze słońca i klubu FC Barcelona. Produkcja mebli przed ponad trzy dekady (od 1982 r.) dała firmowym projektantom i technologom wiedzę, w jaki sposób, przy tworzeniu kolejnych modeli krzeseł, łączyć kolory i materiały.O ile krzesła Comer były w większości nogi metalowe, o tyle new Comer to modele, których nogi wyprodukowano m.in. z jasno-brązowegodrewna bukowego lakierowanego bezbarwnie.

Klienci w Polsce nie muszą już szukać produktów tej marki w zagranicznych sklepach internetowych, gdyż od maja 2014 r. dostępne będą w nowym e-sklepie http://hauz.pl/. Prowadzi go warszawska firma, która jest doświadczona w imporcie i sprzedaży produktów wyposażenia wnętrz pochodzących z południa Europy. Jej pracownicy od ponad 20 lat umożliwiają zakup w własnym kraju mebli, lamp czy dekoracji, które zostały zaprojektowane i stworzone we Włoszech i Hiszpanii.

Siedzisko ze skrawków materiału.
Projektanci osiągnęli ciekawy efekt poprzez połączenie nóg z bukuz siedziskiem i oparciem, które wyglądają jakby były pozszywane różnokolorowymiskrawkami materiału. Na tym właśnie składa się projekt krzesła Argela, którego siedzisko i oparcie obszyte jest techniką typu patchwork. Polega ona na zszywaniu maszyną do szycia, małych kawałków materiału w kształcie figur geometrycznych (kwadratów, trójkątów, rombów itp.). Efektowne kompozycje powstają z innych rodzajów wyrobów włókienniczych o różnej strukturze oraz kolorystyce.

Krzesło takie nawiązuje do stylistyki ekologii i recyklingu, gdyż na pierwszy rzut oka wydaje się jakby powstało z resztek różnych tkanin, które zebrano po całym dniu pracy u krawcowej. Z racji tego, że wzory na mniej dużo połowie fragmentów są czarno-białe,wpasuje się ono do salonu, gdzieściany będą pomalowane w dwóch przeciwstawnych kolorach. Proponujemy, aby jedna ściana była czarna, a druga biała, lub można przy malowaniu wykorzystać inną kombinację kolorów, a mianowicie grafitowy i kremowy.

A to już wiesz?  Pojemna szafa w salonie

Pokój taki powinien być sporządzony w awangardowym i minimalistycznym stylu, w którym zamiast mebli skrzyniowych królować będą oryginalne meble spełniające funkcję dekoracji. Na podłodze z jasnych, dużych gresowych płyt powinna spotykać się bordowa, jednolita wykładzina lub dywan, najlepiej bez wzorów, w surowym charakterze. Na ścianie pomalowanej na czarno lub grafitowo radzimy powiesić lustro, jakie będzie miało nietypową formę np. wzorów geometrycznych albo kwiatową. Dzięki ciemnemu tłu będzie odróżniać się od reszty mebli i dekoracji, a zatem będzie zwracać uwagę gości. Dodatkami wtakim pomieszczeniu mogą być pufy, jaśki czy kosz na książki lub gazety.Krzesło Argela ma wymiary 82 (wysokość), 49 (szerokość) i 56 (głębokość), kosztuje 695 zł.

Siedzisko z polipropylenu.
Rigelto nazwa kolejnego modelu krzesła z kolekcji new Comer dostępnego w http://hauz.pl/, które także ma nogi z drewna bukowego, pomalowanego bezbarwnym lakierem. Z tą różnicą, że jego siedzisko i oparcie wyprodukowano z polipropylenu w kolorze czarnym lub białym.Można do niego zakupić okrągły stolik w jasnym kolorze, którego blat wykonano z tego jednego materiału, którego użyto do stworzenia siedziska i oparcia krzesła.

Produkt ten przeznaczony jest dla praktycznych osób, które chcą stworzyć komplet ze stolikiem i dwoma lub więcej krzesłami. Z racji niedużych rozmiarów stolika będzie nadawać się ondo wypicia kawy przez będących ze sobą partnerów, których dom czy mieszkanie wyposażono w stylu retro. W takiej konfiguracji jedno krzesło powinno być szare, a drugie białe. Z racji tego, że blat jest biały, aby zrównoważyć te dwie barwy, ściany w takiej kuchni czy jadalni powinny byćpomalowane na ciemno-szary kolor.

Dla dopełnienia stylistyki tradycyjnej radzimy zamontować w pokoju masywne, drewniane drzwi z ciężką metalową klamką, a podłogę wyłożyć jasno-brązowymi panelami. Wówczas zgrają się one z nogami krzeseł i stolika, które również wyprodukowano w jasno-brązowym kolorze, jednak trochę ciemniejszym niż podłoga. Krzesło Rigel ma wysokość 76 cm, szerokość 48, głębokość48 i kosztuje 515 zł.

A to już wiesz?  Stylowe kształty, gustowne pikowania i delikatne nóżki

Krzes_o Rigel-002-2014-05-13 _ 16_08_24-70

Krzes_o Argela-001-2014-05-13 _ 16_08_24-70

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy