Ogród

Liście, połamane gałązki, przewrócone doniczki – Jesień zaczyna się od balkonu

Jesień zaczyna się od balkonu Liście, połamane gałązki, przewrócone doniczki i dużo nieczystości na podłodze – z takim widokiem nierzadko mierzymy się już w pierwszych

Jesień zaczyna się od balkonu

Liście, połamane gałązki, przewrócone doniczki i dużo nieczystości na podłodze – z takim widokiem nierzadko mierzymy się już w pierwszych dniach października. Nasze balkony, wystawione na działanie warunków atmosferycznych, jako pierwsze zwiastują nadejście chłodnej jesieni. Jednak nawet wtedy, gdy na dworze panuje chłodna pora roku, balkon też może stanowić wizytówkę mieszkania – wystarczy sprytnie go posprzątać.

Doprowadzając balkon do jesiennego porządku darujmy sobie staranne mycie podłogi w pierwszej kolejności – koniecznie zacznijmy od czyszczenia sufitów z pajęczyn, przecierania szafek i ścian – tylko taka kolejność pozwoli nam zaoszczędzić czas na sprzątaniu.

Zbierający się na balkonowych meblach kurz i brud wymaga użycia efektywnych produktów, które szybko i skutecznie poradzą sobie z uciążliwym bałaganem. Warto zainwestować w nasączane ściereczki, pakowane po kilkadziesiąt sztuk – są łatwe w użyciu, przenośne i lekkie, a do tego nie wymagają żadnych dodatkowych detergentów, więc tylko jedno opakowanie posłuży na cały balkon. Usuną zarówno brud oraz kurz, a dzięki zawartości wosku także pielęgnują oraz chronią drewno.

Sprzątanie balkonu może przebiegać znacznie sprawniej, jeśli przełamiemy tradycyjny schemat porządków. Zamiast tradycyjnych rozwiązań postawmy na te innowacyjne i sprytne,, które sprawią, że posprzątamy niewielką przestrzeń balkonu w niedługim czasie. Nie zapominajmy, że kurz zbiera się nie tylko w widocznych miejscach, ale też na lampach, parapetach oraz w różnych zakamarkach. – mówi Bartłomiej Szakiewicz, ekspert marki Jan Niezbędny.
Jeśli planujemy przesadzanie kwiatów, również zabierzmy się za tę czynność od razu, koniecznie pamiętając o użyciu uniwersalnych rękawiczek domowych, które ochronią nasze dłonie przed zabrudzeniami ziemią.

Pamiętajmy jeszcze o sprzątnięciu barierek balkonowych oraz ścian. Przyda się nam ścierka, które skutecznie usunie kurz.
Podczas sprzątania na naszej podłodze powstaną dodatkowe zabrudzenia. Kiedy wyczyścimy meble i inne przedmioty, wynieśmy je z balkonu i dopiero wtedy zabierzmy się za mycie podłogi. To miejsce na balkonie, które brudzi się najbardziej, dlatego przydadzą się specjalne detergenty i porządny mop – na przykład rotacyjny z mikrofibrą. Mikrofibra sprawia, że mop bardzo skutecznie zbiera wszelkie zabrudzenia, a jego obrotowa końcówka umożliwia dotarcie do wszelkich zakamarków. Z kolei mechanizm zastosowany w wiaderku pozwala na szybkie odwirowanie brudnej wody bez konieczności ręcznego wyżymania końcówki. – podpowiada ekspert marki Jan Niezbędny

Dopiero po umyciu podłogi wnieśmy na balkon wszystkie meble i pozostałe rzeczy. Ustawmy je tak, aby nie zagracały wejścia ani dostępu do balustrady.

www.janniezbedny.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy