Wiadomości Branżowe

Nowe wideorejestratory MiVue

Marka Mio przedstawia nowe wideorjestratory Mio MiVue. Seria 500 wzbogaci listę urządzeń firmy MiTAC o nowe modele wyposażone w takie funkcje jak: HDR, GPS i bazę fotoradarów z możliwością bezterminowej aktualizacji. Pierwsze egzemplarze trafią na polski rynek pod koniec kwietnia. Proponowana cena detaliczna dla serii zaczyna się od 459 PLN.

Poprawiono wygląd wszystkich modeli serii i dla każdego z nich wprowadzono nowe funkcje. Nowe urządzenia mają kompaktowe obudowy, wykonane z wytrzymałych a zarazem lekkich materiałów.

Parametry nagrywania

Wszystkie modele MiVue serii 500 nagrywają obraz w rozdzielczości Full HD, 1920x1080 pikseli. Kompresja plików odbywa się w formacie H.264. Z tego rozwiązania korzystają portale społecznościowe takie jak YouTube. Gwarantuje to bardzo wysoką jakość rejestrowanych materiałów, jednocześnie przy możliwie małej ilości wymaganego miejsca na karcie SD.

Rejestrator wyposażono w sześciowarstwowy, szklany obiektyw. Dzięki temu do kamery dociera więcej światła i może ona nagrać ostrzejsze i lepiej nasycone kolorami obrazy, zarówno w dzień, jak i w nocy. Seria 500 wykorzystuje także technologię HDR.

?Wprowadzenie technologii HDR do wideorejestratorów Mio to odpowiedź na duże zainteresowanie naszych użytkowników? ? komentuje Marcin Gutkiewicz, CEE Marketing Manager MiTAC Europe. ? ?Dzięki niej urządzenie wykonuje kilka różnych ekspozycji tego samego kadru, między innymi ujęcia prześwietlone i niedoświetlone. W rezultacie ostatecznie zapisany przez wideorejestrator obraz będzie miał dużą rozpiętość tonalną? ? dodaje.

Opcja ta jest domyślnie wyłączona i można ją uruchomić z poziomu ustawień urządzenia.

GPS i baza fotoradarów

Wideorejestratory MiVue 538 i MiVue 538 Deluxe  wyposażono w moduł GPS. Na podstawie danych otrzymanych z satelity urządzenie precyzyjnie określa położenie i prędkość pojazdu, w którym zainstalowano kamerę. Przy odtwarzaniu nagranych filmów w programie MiVue Manager można dzięki temu dokładnie śledzić na mapie przebytą trasę. Wraz z danymi z czujnika wstrząsów kierowca otrzymuje kompleksowe dane dotyczące parametrów jazdy.

MiVue 538 Deluxe wyposażono w bazę fotoradarów. Wideorjestrator zasygnalizuje kierowcy zbliżanie się do punktu kontroli prędkości za pomocą sygnału dźwiękowego i komunikatu na ekranie urządzenia. Ten przypomni również o obowiązującym ograniczeniu prędkości.

Baza fotoradarów w wideorejestratorach MiVue nie wymaga żadnych dodatkowych opłat i jest gotowa do użycia od razu po wyjęciu urządzenia z opakowania.  To wymierna korzyść dla użytkowników, gdyż jednoroczna subskrypcja baz fotoradarów w całej Europie dla nawigacji PND to koszt blisko 30 Euro. W przypadku wideorejestratorów MiVue bazę tę można aktualizować bezpłatnie i bezterminowo. Po odwiedzeniu strony www.service.mio.com i wybraniu posiadanego modelu MiVue będzie można pobrać najnowsze aktualizacje bazy fotoradarów i zainstalować je na swoim urządzeniu.

Czujnik wstrząsów

Wszystkie urządzenia MiVue serii 500 wyposażono w trzyosiowy czujnik wstrząsów. Ta funkcja umożliwia późniejsze odczytanie z diagramu falowego kierunku poruszania się pojazdu, a także wstrząsów, które na niego oddziaływały. Gdy urządzenie wykryje gwałtowną zmianę rejestrowanych danych, nagranie zostanie oznaczone jako Zdarzenie i będzie chronione przed automatycznym nadpisywaniem po zapełnieniu karty pamięci. Przy odpowiednich ustawieniach czułości wideorejestrator może oznaczyć w ten sposób również nagranie w sytuacji, kiedy trafimy na niebezpieczną dziurę w jezdni.

Czujnik ruchu i tryb aparatu fotograficznego

Każdy model nowej serii wideorejestratorów Mio jest wyposażony w czujnik ruchu i może rejestrować zdarzenia nawet wtedy, kiedy kierowca zostawi samochód na parkingu. Gdy specjalne sensory wykryją aktywność przed obiektywem, włączy się nagrywanie. Tryb aparatu fotograficznego pozwala użytkownikom na zbieranie dowodów z miejsca wypadku lub  dokumentowania innych ciekawych wydarzeń z podróży.

Zarządzanie z poziomu komputera

MiVue Manager to aplikacja do zarządzania nagranymi materiałami za pomocą komputera. Jest też zintegrowana z Facebookiem i YouTube i bezpośrednio z jej poziomu można przesyłać filmy na oba portale społecznościowe

?Aplikacja sortuje w przejrzysty sposób zebrane filmy i zdjęcia według dat ich nagrania, więc łatwo jest odnaleźć konkretne materiały? ? komentuje Marcin Gutkiewicz. ? ?Podczas oglądania filmów można jednocześnie sprawdzać zapis z czujnika wstrząsów. Jeżeli dany film był zarejestrowany kamerą z modułem GPS, w lewym dolnym rogu programu użytkownik może śledzić przebytą trasę naniesioną na Google maps? ? dodaje.

 

MiTAC International Corporation ? informacje

MiTAC International Corp. zostało założone w 1982 roku i rozpoczęło swoją działalność w Hsinchu Science Park (HCSP), na Tajwanie. Od tej pory MiTAC rozwinęło się w międzynarodową organizację, która oferuje usługi z następujących dziedzin: produkcjia systemów elektronicznych (ESM), zintegrowane zarządzanie rozwojem i produkcją (JDM), produkcja sprzętu dla firm zewnętrznych (ODM) oraz produkcja urządzeń dla marek własnych (OEM i OPM). MiTAC posiada także takie globalne marki jak Mio, Magellan, Navman oraz TYAN, zajmuje się również dystrybucją urządzeń GPS oraz serwerów, na całym świecie. Firma tworzy też rozwiązania i produkty dla technologii ?chmury?. Przedstawicielstwa MiTAC znajdują się na całym świecie, a firma zatrudnia obecnie 9 000 pracowników w skali globalnej. Bogate doświadczenie MiTAC umożliwia dostarczanie produktów i usług dopasowanych dokładnie do potrzeb jej klientów.

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresemwww.mio.com/pl

Źródło MiTAC Europe. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy