Wiadomości Branżowe

Opieka posprzedażowa ? nowy trend w deweloperce

Konkurencja między deweloperami sprawiła, że ich oferta obejmuje coraz mniej standardowe usługi. Firmy propunują rabaty na wykończenie mieszkania, rozdają w prezencie auta, a nawet zapewniają pomoc osobistego asystenta. Wybierając dewelopera, warto zatem zwrócić uwagę na to co oferuje i czy po sfinalizowaniu transakcji nie zostawia on klienta samego sobie.

Osoby planujące zakup własnego ?m? mają w czym wybierać.  Według danych GUS, tylko w 2011 r. deweloperzy oddali do użytku 50 187 nowych mieszkań. Nadpodaż ofert na rynku nieruchomości i niski popyt sprawiają, że to klienci dyktują warunki. Deweloperzy, chcąc sprostać rosnącym wymaganiom, proponują duże upusty i promocje np. w cenie mieszkania oferują komórkę lokatorską, garaż, a nawet samochód. Kupujący mogą też coraz częściej liczyć na tzw. opiekę posprzedażową.

- Deweloperom zależy na długofalowych i dobrych relacjach z klientami, dlatego uatrakcyjniają swoją ofertę o nowe pomysły, tj. usługi concierge, wykańczanie mieszkań pod klucz czy udział w programie oszczędnościowym. W ten sposób deweloper już nie tylko sprzedaje i buduje mieszkania, ale przede wszystkim buduje komfort naszego życia ? mówi Piotr Paterowicz z Home Profit Polska. ? Wymierne korzyści można odczuć np. dzięki karcie zniżkowej. Średnia kwota, jaką przeznacza statystyczna rodzina na wyposażenie nowego mieszkania o powierzchni 46 m2 wynosi 52 000 zł. Jeśli wziąć pod uwagę fakt, że rabaty z reguły wynoszą ok. 20 proc., można wówczas zaoszczędzić 8 000 zł - dodaje.

Z punktu widzenia nabywcy istotne jest nie tylko wsparcie, jakie zapewnia deweloper w procesie sprzedaży, ale także pomoc w urządzeniu mieszkania czy w organizacji spraw z codziennego życia.

Urządzaj i oszczędzaj

Kompleksowe wykańczanie mieszkań pod klucz ma swoich zwolenników wśród osób, które cenią czas i nie chcą go tracić na bieganie po sklepach. Z drugiej strony od tego rozwiązania odstrasza cena ?  metr kwadratowy mieszkania wykończonego przez dewelopera jest droższy od 300 do nawet 3 000 zł. Poza tym oferta pod klucz ogranicza się tylko do kilku wariantów, przez co nie można zrealizować własnego pomysłu na aranżację.  

? Nasze mieszkania zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić mieszkańcom maksymalną swobodę w zagospodarowaniu przestrzeni. Z naszych obserwacji wynika jednak,  że klienci lubią sami decydować o kolorze płytek czy rodzaju podłogi, dlatego sami nie wykańczamy lokali ? mówi Agnieszka Węgrowska, kierownik marketingu i PR w firmie Nickel Development. ? Zamiast oferować gotowe rozwiązania wszelkimi możliwymi sposobami staramy się zredukować koszty związane z urządzaniem wnętrza. W ramach klubu Nickel Partner nasi klienci mogą korzystać z dużych zniżek w sklepach meblowych, RTV i AGD, dekoratorniach wnętrz, ale nie tylko. Zniżki oferują również siłownie, operatorzy sieci komórkowych, salony fryzjerskie, telewizje cyfrowe i wiele innych ? dodaje. Ważne również jest to, że właścicielowi nowego lokum do wszystkich zniżek dostęp przyznawany jest bezpłatnie.

Pełen serwis

Jeszcze kilka lat temu usługa osobistego asystenta była synonimem luksusu, teraz pomoc w organizacji przyjęcia, rezerwacji biletów lotniczych czy zrobieniu zakupów oferuje coraz więcej deweloperów. Serwis concierge możemy  znaleźć zarówno w ekskluzywnych apartamentowcach, jak i na osiedlach mieszkaniowych. Koszt dodatkowych świadczeń uzależniony jest od rodzaju usług i waha się od 200 zł do 600 zł.

Deweloperzy nie zapominają też o rodzinach. Chcąc ułatwić życie zapracowanym rodzicom, na osiedlach otwierają kluby malucha i sale zabaw. Dzięki bliskości placówki i elastycznym godzinom otwarcia, rodzice mogą w każdej chwili odebrać dziecko. Co prawda pobyt malucha w takim miejscu jest dodatkowo płatny, ale mieszkańcy mogą liczyć na spore zniżki.

Kupując mieszkanie warto więc dokładnie przestudiować oferty deweloperów i sprawdzić, ilu z nich daje coś więcej niż tylko klucze do wymarzonego M.

Similar Posts