Wiadomości Branżowe

Przygotuj samochód do zimy

Zima to egzamin dla samochodu. Ujawnia zarówno niedociągnięcia serwisowe, jak i niedbałość kierowcy o pojazd. Najważniejsza jest profilaktyka ? twierdzi ekspert.

Podstawą w zimie jest akumulator. Jeżeli już wcześniej nie był w pełni wydajny i mieliśmy problemy z uruchomieniem auta, możemy być pewni, że podczas mrozu nas zawiedzie. Gdy samochód nie zapala, najgorszym rozwiązaniem jest uruchamianie go na tzw. pych. ?Może to skutkować przeskoczeniem rozrządu i w konsekwencji nawet zniszczeniem silnika? ? przestrzega Stanisław Dojs z Volvo Auto Polska. Dużo bezpieczniejsze jest odpalanie pojazdu za pomocą kabli rozruchowych. 

W tym okresie kierowcy często zaniedbują klimatyzację. Kojarzy się ona z latem. Należy jednak dbać o nią przez cały rok. Jeśli będzie sprawna, ?podczas niskich temperatur szyby w samochodzie nie będą zaparowane? ? mówi serwisowi infoWire.pl ekspert. Gdy do wnętrza pojazdu dostaje się dużo wilgoci, warto wymienić filtr kabinowy.

Zimą nie wolno zapominać także o myciu auta. Drogi posypywane są substancjami chemicznymi, które szkodliwie wpływają na karoserię samochodu. Dlatego gdy nie ma mrozu, należy dokładnie wyczyścić pojazd, łącznie z podwoziem, które ma największą styczność z ?brudną? nawierzchnią.

Skrobaczka do szyb i szczotka do śniegu to najważniejsze akcesoria samochodowe w okresie zimowym. Na skrobaczce nie powinno się oszczędzać. Niska jakość przedmiotu może sprawić, że porysujemy sobie szyby. Warto sięgnąć również po spraye do szyb, dzięki którym w ogóle nie będziemy musieli ich skrobać ? dodaje ekspert.

Większość samochodów otwieranych jest z pilota, co nie oznacza, że zawsze bez przeszkód dostaniemy się do środka. Problemem mogą być przymarznięte drzwi. Aby tego uniknąć, dobrze jest zakonserwować uszczelki jeszcze przed zimą.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts