Garaż

Rodzaje bram garażowych

Rodzaje bram garażowych Autorem artykułu jest Marcin Szwed Każdy garaż niewątpliwie musi zostać wyposażony w bramę. Robiąc niewielkie rozeznanie na rynku bram garażowych w Polsce,

Rodzaje bram garażowych

Autorem artykułu jest Marcin Szwed

Każdy garaż niewątpliwie musi zostać wyposażony w bramę. Robiąc niewielkie rozeznanie na rynku bram garażowych w Polsce, można zauważyć, że w sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów bram. Czym się one różnią między sobą i na jaką się zdecydować? Mam nadzieję, że czytelnik znajdzie odpowiedź w tym a…
Każdy garaż niewątpliwie musi zostać wyposażony w bramę. Robiąc niewielkie rozeznanie na rynku bram garażowych w Polsce, można zauważyć, że w sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów bram. Czym się one różnią między sobą i na jaką się zdecydować? Mam nadzieję, że czytelnik znajdzie odpowiedź w tym artykule.
Odpowiedni rodzaj bramy1177532_garage_door należy dopasować do naszego garażu mając na uwadze wielkość podjazdu, wysokość garażu oraz możliwość zainstalowania elektrycznych siłowników sterujących otwieraniem i zamykaniem bramy.
Najpopularniejszy rodzaj bramy to brama uchylna. Brama ta potrzebuje nieco miejsca przed garażem, ponieważ podczas otwierania dolna część bramy wysuwa się na zewnątrz. Montaż tej bramy polecamy tylko tam gdzie podjazd jest odpowiednio duży. Popularność tego rodzaju bramy wynika również z ceny tej bramy, prosta konstrukcja sprawia, że cena nie jest zbyt wygórowana.
Jeśli nasz podjazd przed garażem nie jest zbyt duży, lub jest to garaż bezpośrednio wychodzący na ulicę, wtedy warto zamontować bramę segmentową, nazywaną również sekcyjną. Brama taka otwierana może być na bok lub do góry. Dużym plusem bramy segmentowej jest fakt, że może być montowana w garażach w których nadproża są wykonane w kształcie łuku.
Podobne funkcje posiada brama żaluzjowa, zwana również rolowaną. Nie wymaga podjazdu przed garażem, można ją również zastosować w łukowych nadprożach. Brama rolowana podczas otwierania, dosłownie zwija się w rolkę i chowa w kasecie bramy schowanej za nadprożem. Bramy te najczęściej posiadają elektryczny mechanizm otwierania i zamykania.
Najstarszy typ bramy to brama typu wrota, bardzo rzadko można ją znaleźć w ofercie producentów bram. Nie jest zbyt popularna, ponieważ wymaga bardzo dużego podjazdu i raczej nienadane się do zamontowania napędu elektrycznego.
Mam nadzieję, że teraz wybór bramy do naszego garażu nie będzie już taki trudny. Najważniejsze, aby nie oszczędzać na jakości materiałów z których brama jest wykonana, ponieważ bramę kupuje się na długie lata i trzeba się liczyć, że jest to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.

Bramy
Kolportaż ulotek

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

hastagi na stronie:

#jak zrobić bramę uchylną #brama garażowa uchylna jak zrobić

0 0 vote
Article Rating

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
garazowe.pl
9 lat temu

naprawdę cięzko wybrać bramę, nawet inwestując trochę pieniedzy nie masz pewności że się nie natniesz

Bartek
Bartek
8 lat temu

ja założyłem w swoim garażu bramę segmentową. to dobre rozwiązanie bo w sumie taka brama nie zabiera dużo miejsca.żeby było jeszcze wygodniej zamontowałem napęd z faac. rozwiązanie idealne. zwłaszcza że napęd chodzi cichutko i sprawnie. łatwo się go programowało więc z obsługą nie było problemów.

Kamil
Kamil
8 lat temu

Ile kosztuje taki napęd?Kupiłem 2 dni temu piękną kutą bramę i bardzo chciałbym mieć do niej jakiś porządny napęd. O FAACu sporo słyszałem, że bardzo solidna firma, ale wiadomo, że czasem za solidność trzeba słono zapłacić. Jak jest tutaj?

Bartek
Bartek
8 lat temu

ja kupowałem w necie na stronie ich sklepu. jest spory wybór napędów. wszystko zależy czy chcesz napęd podziemny czy nie. ceny są przystępne a wysyłka szybka. można sobie tez u nich zamówić montaż.

karoll
karoll
8 lat temu

Jeśli chodzi o napędy do bram garażowych to z doświadczenia poleciłbym właśnie FAAC'a. Użytkuje ich napęd w domu już od paru ładnych lat nie miałem z nim żadnego problemy no i jak cicho chodził tak nadal chodzi… wiadomo ze trzeba czasem zadzwonić by przyjechali i zrobili przegląd ale to na pewno wychodzi taniej niż naprawa… poleca.

Jusz
Jusz
8 lat temu

Chciałbym kupić gdzieś napęd do bramy garażowej. Nie bardzo się na tym znam, ale muszę go zamówić przez internet. Dlatego prosiłbym o pomoc. Moja brama wygląda mniej więcej tak jak na tym zdjęciu wyżej. Nie wiem jakie są najlepsze firmy, tutaj też prosiłbym o jakąś radę?

Milo
Milo
8 lat temu

ja bym na twoim miejscu kupił D700HS z Faac. najlepiej w wersji z paskiem kewlarowym bo na prawdę cicho pracuje. ja napęd do swojej bramy kupowałem w necie na stronie Faac'a

Rafał
Rafał
8 lat temu

to prawda. ten naped jest bardzo dobry. oprócz tego że szybki (20cm/s) to wyposażony jest w elektroniczną kontrole prędkości, zapewnia ciche i delikatne domknięcie bramy. proste programowanie umożliwia ustawienie pozycji krańcowych bramy.naprawdę świetny sprzęt. a wersji z paskiem wręcz idealny.

Lelek
Lelek
8 lat temu

brama segmentowa i D700HS to idealny , wygodny i bezpieczny zestaw. bardzo łatwe programowanie, szybki montaż bez przeróbek. co ważne dobrze sie sprawdza w trudnych warunkach pogodowych. mróz mu nie straszny