Wiadomości Branżowe

UNIQA ubezpiecza flotę EFL

UNIQA rozpoczęła współpracę z największą firmą leasingową na rynku ? Europejskim Funduszem Leasingowym.

W pierwszym roku współpracy UNIQA planuje ubezpieczyć około tys. 3 tys. pojazdów o wartości 300 mln zł.

Ochroną objęte zostały wszystkie rodzaje pojazdów oferowanych przez EFL ? osobowe, dostawcze, ciężarowe, przyczepy, naczepy i autobusy. Umowa na kompleksowe ubezpieczena komunikacyjne jest bezterminowa.

- Podjęcie współpracy z UNIQA TU jest kontynuacją strategii EFL w obszarze ubezpieczeń, której celem jest oferowanie klientom szerokiego wyboru produktów najlepszych na rynku firm ubezpieczeniowych. Oferowane przez nas ubezpieczania muszą gwarantować klientom możliwie najszerszy, dostępny na rynku zakres ochrony oraz najwyższy standard obsługi szkód ? mówi Wojciech Przybył, prezes zarządu EFL Finance.

EFL to kolejny duży gracz ubezpieczany przez UNIQA. - W przyszłym roku chcemy podwoić portfel w całym kanale sprzedaży. Do końca 2015 r. planujemy rozpoczecie współpracy z przynajmniej pięcioma firmami leasingowymi z pierwszej dziesiątki najlepszych - mówi Damian Jedliński, szef Działu Sprzedaży - Leasingi UNIQA.

Największa ubezpieczana do tej pory przez UNIQA flota, licząca ok. 12 tys. pojazdów należy do Raiffeisen Leasing. Współpraca z Raiffeisen Leasing obejmuje także ubezpieczenia majątkowe, życiowe i zdrowotne.

EFL to największa firma leasingowa w Polsce, należąca od jednej z największych na świecie instytucji finansowych ? Grupy Crédit Agricole. W 2013 r. wartość środków sfinansowanych przez EFL wyniosła 3,2 mld zł i w porównaniu z rokiem wcześniejszym wzrosła o prawie 19 proc. Jest dostawcą kompleksowych rozwiązań finansowych, oferując leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, faktoring oraz produkty dodatkowe. EFL finansuje samochody osobowe i dostawcze, oferuje leasing maszyn i urządzeń, sprzętu IT, współpracując z czołowymi producentami i dostawcami.  EFL jest 100 proc. udziałowcem firmy Carefleet SA wyspecjalizowanej w wynajmie długoterminowym oraz  właścicielem Credit Agricole Commercial Finance SA oferującej usługi faktoringowe. 

UNIQA Polska

Grupę UNIQA w Polsce reprezentują spółki UNIQA TU SA oraz UNIQA TU na Życie SA, oferujące ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne i życiowe, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.Obecnie UNIQA TU SA zajmuje 5. pozycję na rynku ubezpieczeniowym pod względem wysokości składki przypisanej brutto, która w 2012 wyniosła ponad 1,15 mld zł. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży oraz zaangażowaniu ponad 3 000 agentów, UNIQA jest blisko klientów, zapewniając im profesjonalne doradztwo i pomoc w wyborze ubezpieczenia. Produkty UNIQA można kupić zarówno w ramach sieci wyłącznej, liczącej około 130 placówek, jak i w multiagencjach oraz u brokerów idealerów samochodowych. Grupa Ubezpieczeniowa UNIQA jest laureatem konkursu Gazety Bankowej w kategorii ?Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2011?. UNIQA TU SA została uhonorowana przez miesięcznik ekonomiczny Home & Market statuetkami ?Najlepszy Partner w Biznesie? oraz ?Srebrny Parasol?.Inwestorem strategicznym spółek jest europejski holding ubezpieczeniowy o austriackich korzeniach - UNIQA Insurance Group AG.

Grupa UNIQA

Grupa UNIQA należy do wiodących grup ubezpieczeniowych na swoich podstawowych rynkach w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej. 22 000 pracowników i współpracowników obsługuje ponad 9,2 mln klientów w 19 krajach. UNIQA i Raiffeisen Insurance to dwie silne marki, gwarantujące bardzo dobrą podstawę do dalszego rozwoju. UNIQA jest obecna w 15 krajach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej: Albanii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Kosowie, Chorwacji, Macedonii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji, Czechach, Ukrainie i Węgrzech. Do Grupy UNIQA należą również spółki ubezpieczeniowe we Włoszech, Szwajcarii i Liechtensteinie.

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Ostrowska
Rzecznik prasowy UNIQA

tel. (+48) 697 770 498

e-mail: [email protected]

 

Maja Lidke

Doradca Zarządu ds.PR

Europejski Fundusz Leasingowy SA
tel. (+48) 603 630 166
e-mail: [email protected]

Źródło Grupa Ubezpieczeniowa UNIQA Polska. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts