Wiadomości Branżowe

VW Golf, Passat, Audi A4 i inne – cennik najpopularniejszych samochodów

Najczęściej wyszukiwany przez internautów używany samochód to Volkswagen Golf – wynika z danych otomoto.pl dla Bankier.pl. Za 3-letnie auto tego typu zapłacimy ok. 37 tys. zł. Stawia go to pomiędzy również popularnymi VW Passatem a Oplem Astrą. Sprawdziliśmy, które jeszcze modele

Najczęściej wyszukiwany przez internautów używany samochód to Volkswagen Golf ? wynika z danych otomoto.pl dla Bankier.pl. Za 3-letnie auto tego typu zapłacimy ok. 37 tys. zł. Stawia go to pomiędzy również popularnymi VW Passatem a Oplem Astrą. Sprawdziliśmy, które jeszcze modele cieszą się popularnością i za jaką kwotę można kupić każdy z nich.

To pierwsze porównanie cen najpopularniejszych wśród Polaków modeli używanych samochodów osobowych. Dane udostępnił portalowi Bankier.pl serwis ogłoszeniowy otomoto.pl. Porównanie towarzyszy II edycji internetowego badania kierowców "OC-eń i wygraj".

Pod uwagę wzięto 10 najczęściej wyszukiwanych w otomoto.pl w 2012 roku modeli samochodów używanych. Są to: VW Golf, VW Passat, Audi A4, Opel Astra, Audi A6, Ford Focus, BMW serii 3, Opel Vectra, Ford Mondeo i Skoda Octavia. Jednym z najważniejszych składników ceny jest rok produkcji pojazdu, dlatego zależności pomiędzy poszczególnymi modelami porównywano dla trzech różnych grup. Pod uwagę wzięto pojazdy trzy, ośmio- i trzynastoletnie (rok produkcji 2010, 2005 i 2000). 

Wielu internautów szuka samochodów młodych. Auta wyprodukowane po roku 2010 - co potwierdzają dane otomoto.pl - są jedną z najczęściej wyszukiwanych grup pojazdów. Wśród najpopularniejszych samochodów z trzyletnim stażem najtańszy jest Ford Focus ? średnia cena pochodząca z wrześniowych ogłoszeń sprzedaży to 32.167 zł. Za zbliżoną kwotę można kupić również Opla Astrę (32.742 zł), a do 40.000 zł także VW Golfa (37.248 zł) i Skodę Octavię (38.356 zł). 

Pięć lat więcej w dowodzie rejestracyjnym wystarczy, żeby zostawić w portfelu blisko połowę kwoty, jaką trzeba by zapłacić za trzyletni samochód. Choć w przypadku samochodów z 2005 roku w gronie najtańszych aut ponownie znalazł się Ford, a najdroższe okazało się Audi, inne modele i marki zamieniły się miejscami. Najmniej, bo trochę ponad 13 tys. zł, trzeba by zapłacić za Renault Laguna - wynika z danych zamieszczanych w ogłoszeniach w serwisie otomoto.pl. Podobną kwotę powinni przygotować polujący na Forda Mondeo. Do 20 tys. zł bezproblemowo uda się też kupić Forda Focusa oraz Opla Astrę i ? notowaną już w tym przypadku ? Vectrę.

A to już wiesz?  PeBeKa rozpoczęła obchody górniczego święta

  Pełne porównaniehttp://www.bankier.pl/wiadomosc/Ceny-najpopularniejszych-modeli-samochodow-w-Polsce-pazdziernik-2013-2945091.html

Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy