Wiadomości Branżowe

Warszawiacy chcą elastycznych płatności za komunikację miejską

Aby podzielić się tą informacją na Twitterze zamieść link do niej z hashtagami #MasterCard i #OtwartaWarszawa Warszawa, 17 grudnia 2014 r. – Warszawiacy nie chcą być ograniczani do płatności gotówką za bilety komunikacyjne. Woleliby płacić tak, jak chcą i gdzie chcą. Wśród wymarzonych rozwiązań wskazują upowszechnienie płatności kartami (w tym

Aby podzielić się tą informacją na Twitterze zamieść link do niej z hashtagami #MasterCard i #OtwartaWarszawa

Warszawa, 17 grudnia 2014 r. ? Warszawiacy nie chcą być ograniczani do płatności gotówką za bilety komunikacyjne. Woleliby płacić tak, jak chcą i gdzie chcą. Wśród wymarzonych rozwiązań wskazują upowszechnienie płatności kartami (w tym zbliżeniowymi), stworzenie uniwersalnej aplikacji mobilnej i zakup biletów przez Internet ? tak wynika z konsultacji przeprowadzonych na stronie projektu Otwarta Warszawa.

W ramach akcji MillionYou i miasta Warszawa, której patronuje MasterCard, mieszkańcy od kilku miesięcy zgłaszają swoje pomysły na usprawnienia w różnych obszarach przestrzeni miejskiej. Najlepsze propozycje, jakie dodano na stronie OtwartaWarszawa.pl, są nie tylko nagradzane, ale przede wszystkim wprowadzane w życie we współpracy z miastem.

W grudniu br. jury wybrało najlepsze propozycje mieszkańców Warszawy w kategorii ?Transport?. Użytkownicy portalu mogli podzielić się swoimi pomysłami na udoskonalenie jego funkcjonowania w pięciu obszarach, takich jak:

  • Twoja trasa do pracy, szkoły
  • Rozwiązania z innych miast
  • System wypożyczania samochodów
  • Bilety
  • Usprawnienie transportu

Wśród zwycięskich propozycji znalazły się pomysły na program grywalizacyjny dla uczniów warszawskich szkół, wprowadzenie priorytetu dla tramwajów w sygnalizacji świetlnej, a także wykorzystanie innych metod bezpieczeństwa ruchu niż światła drogowe, poprzez uruchomienie wspólnych dróg dla wszystkich użytkowników, gdzie samochody nie mogą poruszać się szybciej niż 20km/h.

Na uwagę zasługują także nominowane do zwycięstwa odpowiedzi z segmentu dotyczącego biletów komunikacyjnych, form ich sprzedaży i dostępności. Uwydatniły one potrzebę wprowadzenia ujednoliconych i nowoczesnych rozwiązań. Użytkownicy zostali zapytani między innymi o to, gdzie chcieliby dokonywać płatności. Zdecydowana większość opowiedziała się za bardziej elastycznym, dopasowanym do nowoczesnych standardów, sposobem przyjmowania płatności za bilety.

? Tu odpowiedź jest jasna - każdym możliwym sposobem :) telefonem, gotówką, zbliżeniowo, aplikacją w smartfonie, kartą płatniczą i - jakby się dało - alterkami, rzecz jasna ? zaproponowała ?Maria?.

A to już wiesz?  Pierwszy odwiert w Brunei wchodzi w decydującą fazę

- System powinien być zintegrowany i za wszystkie usługi związane z transportem powinna być możliwość zapłaty we wszystkich urządzeniach, czyli biletomatach, parkomatach oraz stacjach wypożyczalni rowerów ? dodał użytkownik ?Glovik?.

Wśród użytkowników pojawiły się także propozycje połączenia funkcji Warszawskiej Karty Miejskiej z przedpłaconą kartą płatniczą. Jej zadaniem miałoby być ułatwienie korzystania z miejskich instytucji, takich jak muzea, wypożyczalnie rowerów czy parkometry.

? Byłoby dobrze, gdyby Warszawska Karta Miejska była nie tylko biletem okresowym, ale żeby funkcjonowała jako uniwersalna karta. Karta ta mogłaby funkcjonować albo jako pre-paid, albo jak karta kredytowa po "podłączeniu" do konta. Mimo wszystko możliwość płatności taką kartą ograniczyłbym do różnych instytucji miejskich (bilety komunikacji, bilety do muzeów, rowery, parkometry, a może i wypożyczalnie samochodów, itp.) ? napisał użytkownik ?Vondemelon?.

? Internauci przedstawili nam swoją wizję Warszawy przyszłości, w której bilety na transport miejski można kupować mobilnie lub zbliżeniowo. Ich pomysłowość, połączona z rozsądnym planowaniem, pozytywnie nas zaskoczyła. Realizacja tych projektów byłaby dla nas bardzo ekscytującym wyzwaniem technologicznym ? powiedział Michał Skowronek, Dyrektor Generalny na Polskę i Kraje Bałkańskie, MasterCard Europe.

Firma MasterCard jest partnerem strategicznym projektu Otwarta Warszawa. W jego ramach mieszkańcy stolicy zyskują realny wpływ na wygląd i funkcjonowanie miasta. Otwarta Warszawa to wspólne przedsięwzięcie platformy MillionYou i miasta stołecznego Warszawy. MasterCard konsekwentnie angażuje się w promocję idei inteligentnych miast, między innymi poprzez wspieranie nowoczesnych form płatności w przestrzeni miejskiej. Rozwija m.in. system obrotu bezgotówkowego i płatności mobilne w środkach transportu miejskiego, urzędach, muzeach i teatrach, ułatwiając codzienne korzystanie z oferty miast.


dostarczył infoWire.pl
Źródło MasterCard. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy