Brama wjazdowa Dom

Z czego wykonuje się bramy?

Z czego wykonuje się bramy?

Autorem artykułu jest Kajstek Wichura

Jakie są podstawowe elementy zabezpieczające nasz dom przed ewentualnymi intruzami? Okna i drzwi – na pewno, rolety zewnętrzne też, ale kluczowym elementem każdego domu musi być brama.

Budując swój dom zawsze musimy liczyć się i z tym, że potrzebna nam będzie do niego brama, i bardzo często są to bramy wjazdowe lub bramy garażowe, które mają bardzo ważną rolę (wręcz kluczową) – zabezpieczają nasz dom i garaż przed złodziejami i włamaniami, o których przecież słyszy się obecnie tak dużo. Z czego wykonuje się dzisiaj bramy, chyba z wszystkiego z czego tylko chcemy. Najczęstszym produktem używanym do naszych bram jest metal oraz drewno, które cieszy się bardzo dużą popularnością w dalszym ciągu. Bramy drewniane zapewne wymagają od nas większej konserwacji, co jakiś okres czasu, gdyż wiadomo jak drewno reaguje na wodę, czy też mrozy. Kupując bramę drewnianą kupujemy ją już odpowiednio zabezpieczoną na deszcz, czy inne warunki pogodowe, jednak za jakiś czas sami będziemy musieli ponownie ją zabezpieczyć. Być może bramy metalowe, które wykonywane i poddawane są dzisiaj odpowiednim technologią mogą okazać się bardziej wytrzymałe pod względem użytkowania. Takie bramy możemy zamówić w odpowiednim wzorze taki jaki nam najlepiej odpowiada, a producent dostarczy nam ją do domu i sam zamontuje, gdyż potrzebna jest do tego odpowiednia ekipa montująca. Taka ekipa bardzo dobrze wie co i jak ma zainstalować, tak aby nasza brama działała bez żadnych przeszkód i żeby cały czas spełaniała wszystkie ostawiane przed nią wymagania.Ostateczny wybór rodzaju bram należy wyłącznie do nas, aczkolwiek akurat w tej kwestii finanse powinny zchodzić na drugi plan…

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

0 0 vote
Article Rating

Similar Posts

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Alex
Alex
8 lat temu

dobra brama i ogrodzenie to podstawa zabezpieczenia posesji. problemem jest tez wybór napedu do bramy. ja skuszony niewielką ceną niestety kupiłem na chińskie cudo pod nazwa Hato. odradzam, bardzo słaba jakość. ciąłe reklamacje i wymiany różnych podzespołów skutecznie zniechęciły mnie do tego sprzętu

Kamil
Kamil
8 lat temu

Miałem hato kupować. Czyli się nie opłaca? Czytałem trochę opinii nie bardzo pochlebnych, no ale myślałem, że nie zaszkodzi spróbować. Ale to już jest któraś z kolei którą czytam, która mówi, że człowiek do tego sprzętu może się naprawdę zniechęcić. Czyli jednak lepiej nie?

Alex
Alex
8 lat temu

zdecydowanie nie. to strata pieniędzy i nerwów. napęd jest bardzo awaryjny. najgorsza jest chyba elektronika

Jan
Jan
8 lat temu

Niestety, ja jestem kolejnym klientem, który skusił się przede wszystkim na niezłe oferty cenowe Hato i bardo się przejechałem. Kupiłem na moje nieszczęście jakiś wyjątkowo wadliwy egzemplarz, bo zaczął się psuć już po dwóch tygodniach użytkowania. Nie przetrwał zimy, teraz mam zamiar kupić jakiś inny, lepszy. Tamtego od jakiegoś czasu już nie używam. Jest po prostu bezużyteczny.