Budownictwo

Żar leje się z nieba, a upał sięga 35 stopni, gdzie znaleźć schronienie?

Informacja prasowa, Warszawa, 22 lipca 2013 r. Poczuć ulgę i odpocząć w domu Komfortowa oaza w upalne dni bez klimatyzacji W środku lata, kiedy żar

Informacja prasowa,
Warszawa, 22 lipca 2013 r.

Poczuć ulgę i odpocząć w domu
Komfortowa oaza w upalne dni bez klimatyzacji

W środku lata, kiedy żar leje się z nieba, a upał sięga 35 stopni, ciężko jest znaleźć schronienie. Najlepiej oczywiście schłodzić się w basenie, jeziorze lub morzu popijając zimne drinki, ale można poczuć się rześko także we własnym domu. Jak? Po prostu ocieplając jego ściany styropianem, czyli wykonując popularną termomodernizację.

Styropian dobrej jakości spełnia swoje zadanie nie tylko zimą, chroniąc przed mrozem,
ale również w lato, chroniąc przed upałem. Mieszkańcy starych kamienic mają to szczęście, że ściany przedwojennych budynków tworzą naturalną, grubą warstwę izolacyjną. Dzięki temu ich mieszkania są przyjemnie chłodne w gorące dni, inaczej niż w tradycyjnych nieocieplonych budynkach. Na szczęście, taki sam efekt można osiągnąć ocieplając dom np. 15 cm warstwą styropianu w kropki, która chroni tak samo skutecznie, jak betonowa ściana o grubości 400cm.
– W dobrze ocieplonym domu nie będzie zimno jak w średniowiecznym zamku, ale na pewno o wiele chłodniej, niż w budynku, który nie posiada odpowiedniej warstwy izolacji termicznej – mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki, największego polskiego producenta płyt styropianowych ? Ci, którzy chcą mieć odpowiedni mikroklimat w swoim domu, a nie chcą wydawać majątku na klimatyzację powinni zabezpieczyć swój dom termicznie. Zysk jest podwójny, bo przecież zimą zapłacą mniej za ogrzewanie.

Sezon budowlany jest w pełni, warto więc pamiętać o termoizolacji budynku. Jej właściwe wykonanie zapewni komfort mieszkańcom, a właściciel domu zaoszczędzi pieniądze.

Przedstawiamy kilka prostych, doraźnych sposobów na upały, nieuwzględniających stosunkowo drogiej i nie do końca zdrowej klimatyzacji:
? zakupić wiatrak;
? ograniczyć nasłonecznienia okien przez żaluzje i specjalne rolety;
? zainstalować nawilżacz powietrza lub po prostu nalać wody do miski;
? unikać wietrzenia pomieszczeń w momencie największego nasłonecznienia;
? stworzyć kontrolowane przeciągi zwiększające cyrkulację powietrza;
? unikać długiego gotowania, ponieważ para wodna unosząca się w powietrzu powoduje nieprzyjemne uczucie gorąca;
? ustawić dmuchany basen w ogródku i raczyć się w nim zimnymi napojami;
? zimny prysznic i porcja pysznych lodów.

A to już wiesz?  Oświetlenie zewnętrzne – sposób na funkcjonalną i stylową przestrzeń

upalne lato

ocieplenie domu styropianem Termo Organiki

przyjemny chłód w jeziorze

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy